Zapraszamy 21 marca na godzinę 18.00 do Klubu Grawitacja na prelekcję Andrzeja „Młodego” Machnika.


Polskiego himalaisty, taternika, instruktora PZA, który na swoim koncie ma liczne trudne drogi w Tatrach latem i zimą, przejścia wielkich ścian o charakterze mikstowym w Kaukazie i Alpach oraz wiele dróg w Dolomitach. W górach wysokich przeszedł m.in. płn.-wsch. ścianę Piku Komunizmu (I przejście w stylu alpejskim i II przejście na świecie), w 1982 roku wraz z Andrzejem Czokiem i Januszem Skorkiem dokonał pierwszego przejścia zachodniej ściany Makalu 8470 m- jednej ze sztandarowych ścian himalajskich. Uczestnik wypraw, które dokonały I wejść zimowych na Manaslu i Dhaulagiri, kierownik wyprawy, I wejścia zimowego na Kangczendzongę.

Autor licznych książek o tematyce górskiej, m.in.: „Na zachodniej ścianie Makalu”, „Zimą na trzeci szczyt świata”,„Na kolanach do koryta”, „W cieniu Kazalnicy”. Od ponad 10 lat jest kanclerzem kapituły tzw. „Złotego Jaja”- wyróżnienia przydzielanego za najśmieszniejszy, najgłupszy lub najbardziej kompromitujący wyczyn wspinaczkowy lub mający związek z taternictwem czy też alpinizmem.

„Zimowe wejście na Kanczendzongę, wyprawa od strony kuchni” – o tym będzie najbliższa prelekcje Andrzeja Machnika dla Was. Z nieznanymi szczegółami, pokazująca prawdziwe oblicze polskiego himalaizmu w połączeniu z ciętym językiem prelegenta oraz jego niekonwencjonalnymi poglądami daje nadzieje na niezapomnianą, słowną przygodę.
Zapraszamy wszystkich serdecznie❤️