W dniach 13-21 sierpnia 2022 odbędzie się obóz letni naszego KW w Dolomitach. Dalsze informacje tylko dla osób zapisanych! UPDATE – ZAPISY ZAKOŃCZONE, LIMIT MIEJSC WYKORZYSTANY. Zgłoszenia na listę rezerwową do 19 czerwca.

1. Miejsce.
Okolice miasteczka San Cassiano, położonego w samym sercu Dolomitów – niedaleko Przełęczy Falzarego. Naszą bazą noclegową będzie camping Sass Dlacia, który gościł nas już w roku 2015 -> https://www.campingsassdlacia.it/en/.

2. Data i dojazd.
Termin 13-21.08.2022. Dokładny dzień przyjazdu i liczbę noclegów każdy może wybierać indywidualnie. Plan na cały pobyt to 8 noclegów – od soboty 13.08 (pierwszy nocleg) do niedzieli 21.08 (wymeldowanie). Po zakończeniu zapisów do uczestników wyślemy listę osób biorących udział w obozie, tak byście mogli umawiać się między sobą na wspinanie lub wspólny przejazd.

3. Działalność.
Tysiące górskich dróg wspinaczkowych na okolicznych ścianach i turniach – zarówno na własnej asekuracji jak i w pełni ubezpieczonych. Kilka rejonów sportowych, w tym jeden z największych w Dolomitach tuż przy campingu. Do tego oczywiście ferraty i turystyka szlakowa. W klubie dostępne są przewodniki (dokupione zostaną dodatkowo dwa – po rejonach sportowych oraz po obitych drogach wielowyciągowych). Przewidujemy również spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych osób przed wyjazdem na którym omówimy najpopularniejsze ściany i największe wspinaczkowe klasyki, zostaną udostępnione też materiały na temat działalności wysokogórskiej i wspinaczkowej.

4. Koszty i dofinansowanie z KW.
Opłata obejmuje tym razem wszystko (osobę, namiot, samochód, opłatę klimatyczną). Po zakończeniu zapisów poinformujemy odnośnie wpłat.
Koszt noclegu – 125 PLN/osobę/noc
Koszt noclegu z dofinansowaniem – 100 PLN/osobę/noc
Uwaga! Dofinansowanie obejmuje jedynie osoby będące członkami KW BB przynajmniej od roku 2021 i mające opłaconą składkę członkowską na rok 2022. Maksymalna liczba osób z dofinansowaniem – 30 – decyduje kolejność zgłoszeń.

5. Zapisy.
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o przesłanie zgłoszenia na mail andrzej.ficek@kwbielsko.org z informacjami:
– imię i nazwisko swoje i ew. zgłaszanej osoby;
– adres e-mail swój i ew. zgłaszanej osoby;
– numer telefonu swój i ew. zgłaszanej osoby;
– dni pobytu;
– z kim jedziecie + informacja czy macie wolne miejsce lub czy poszukujecie miejsca.
Zgłoszenia (tylko z w/w danymi) przyjmujemy do 30 CZERWCA, liczba miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Dalsze informacje w sprawie obozu oraz odnośnie wpłat przesyłane będą TYLKO do osób zapisanych! UPDATE – ZAPISY ZAKOŃCZONE, LIMIT MIEJSC WYKORZYSTANY.

6. Organizacyjne.
Wszyscy uczestnicy obozu muszą mieć świadomość, że wyjeżdżają na własną odpowiedzialność i samodzielnie podejmują swoje wspinaczkowe decyzje – klub zapewnia jedynie rezerwację miejsc oraz pomoc w zakresie wyboru celów. Oczywiście obowiązkowe jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia, obejmującego uprawianie alpinizmu i koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera.

Zapraszamy na wyjazd!