Klub Wysokogórski Bielsko Biała

Dołącz do nas

Jeżeli chciałbyś zacząć swoją przygodę ze wspinaczką, górami lub narciarstwem wysokogórskim, a nie wiesz jak zrobić, to powinieneś do nas zaglądnąć. Wskażemy Ci odpowiednie kursy, pomożemy Ci się zorganizować, ubrać i wyposażyć, poznamy Cię z odpowiednimi ludźmi, którzy mają takie same pasje jak Ty. Nie stawiamy żadnych barier formalnych – każdy może wstąpić do naszego klubu, jeżeli tylko jego pasją są góry, wspinaczka czy narciarstwo wysokogórskie. Jeżeli chcesz uczestniczyć w wyprawach, wyjazdach, wycieczkach, w naszych regularnych imprezach i spotkaniach prelekcjach i pokazach slajdów przyjdź do naszej siedziby, napisz do nas maila lub zadzwoń. Jako organizacja prawdziwie społeczna istniejemy dzięki aktywności i zaangażowaniu naszych członków – jeśli więc uważasz, że i Ty możesz wnieść swój wkład w nasz rozwój – serdecznie zapraszamy!

Jak przystąpić

Wydrukuj Ankietę Personalną, wypełnij ją, dołącz 2 zdjęcia. Ankietę znajdziesz tutaj:

Ankieta personalna DOC  Ankieta personalna PDF

Jeżeli jesteś niepełnoletnie(a) nie zapomnij o podpisie Twojego opiekuna pod ankietą. Następnie zapraszamy Cię z Ankietą do siedziby Klubu gdzie z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapoznamy z naszą działalnością. Jeśli nie masz możliwości wydrukowania ankiety, po prostu przyjdź do nas i na miejscu wszystko wypełnimy. Zapraszamy w czwartki  w godzinach 18 – 20 w siedzibie KW, jeśli ten termin Ci nie odpowiada napisz do nas coś zaradzimy 🙂

Opłaty roczne – osobiście lub przelewem na konto  -> 41 1050 1070 1000 0001 0004 2167

120 PLN – NORMALNA (w tej kwocie zawarta jest już składka PZA) + dobrowolna wpłata na Fundusz Berbeki

60 PLN – ULGOWA [ osoby uczące się do lat 26 ]+ dobrowolna wpłata na Fundusz Berbeki

20 PLN – MŁODZIEŻOWA [ osoby do 18 roku życia ] + dobrowolna wpłata na Fundusz Berbeki

OSOBA  ZAPISUJĄCA  SIĘ  PŁACI  SKŁADKI  CZŁONKOWSKIE  Z  GÓRY  ZA  ROK + WPISOWE 100 zł

Ważne: Jeżeli opłacasz składki przelewem na konto koniecznie w tytule przelewu napisz „Składka członkowska za rok ……”. Dodatkowo poinformuj nas o wpłacie mailem na adres kontakt@kwbielsko.org.

Podbijanie legitymacji:

 Legitymacje podbijamy w siedzibie naszego Klubu podczas czwartkowych dyżurów w godz.18.00-20.00, składkę roczną, wpisowe itp. można opłacić na miejscu gotówką lub jeśli ktoś zrobił to przelewem musi zabrać ze sobą potwierdzenie.

Korzyści z członkostwa w KW Bielsko-Biała

Członkostwo w KW Bielsko kosztuje naprawdę niedużo, zaledwie 120 zł rocznie (10 zł miesięcznie), a dla młodzieży i osób uczących się stosujemy dodatkowe zniżki. Członkowie KW Bielsko  są uprawnieni do korzystania ze zniżek w wysokości 15% do 20% w kilku sklepach górskich na terenie całego kraju (a przy specjalnych zakupach zniżki nawet do 30%) . Legitymacja klubowa uprawnia do zniżek na taboriskach tatrzańskich i w chatkach PZA (Betlejemka, Morskie Oko zimą), ale można także uzyskać na nią duże zniżki w schroniskach u naszych południowych sąsiadów na Słowacji oraz znaczne upusty w większości schronisk Alpejskich, Członkostwo w KW Bielsko upoważnia do podejść oraz wspinaczki poza wyznaczonymi szlakami turystycznymi na terenie Tatr (dotyczy TPN oraz TANAP za wyjątkiem obszarów zamkniętych dla wspinaczki) Posiadając nasza legitymację będziesz mógł się wspinać bez opłat na kultowej górze Zborów na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej i w innych miejscach, gdzie normalnie pobierane są opłaty.

Własna ściana wspinaczkowa (pakernia)

Posiadamy własną ścianę wspinaczkową (pakernie), do której, jeśli jest się członkiem KW przez 3 miesiące, można otrzymać klucz co daje praktycznie nie ograniczone możliwości ćwiczenia.

UWAGA! Jest to jedna z najtańszych pakerni w Polsce, miesięczna opłata to zaledwie 25 PLN, za co uzyskujesz dostęp wszystkie dni w miesiącu. Jeżeli będziesz chciał skorzystać z innych obiektów na terenie Bielska Białej np.: Totem, to za okazaniem legitymacji KW Bielsko otrzymasz korzystny rabat na zakup karnetu. Damy Ci możliwość uczestniczenia w kursach i szkoleniach jakie organizujemy dla członków naszego Klubu. Będziesz mógł nabyć lub podnieść już posiadane umiejętności. Kursy zawsze prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów. W szczególnych przypadkach dofinansowujemy szkolenia np. dla osób uczących się.

Dostęp do klubowej wypożyczalni

Uzyskasz dostęp do klubowej wypożyczalni. Jeżeli jesteś początkującym wspinaczem lub alpinistą nie będziesz musiał wydawać dużych pieniędzy aby rozpocząć działalność górską lub wspinaczkową. W wypożyczalni znajdziesz ekspresy, kaski, czekany itp.

Dostęp do klubowej biblioteki

Będziesz miał dostęp do klubowej biblioteki w której znajdziesz, interesujące cię materiały schematów TOPO, przewodniki, itp. Uzyskasz pomoc przy organizacji wyjazdów wspinaczkowych, wypraw w Tatry, Alpy lub inne góry świata. Będąc członkiem KW Bielsko poznasz doświadczonych wspinaczy i alpinistów, będziesz mógł się ich poradzić, podpytać, podszkolić. Będziesz otrzymywał regularne zaproszenia drogą SMSową oraz mailową na organizowane przez Klub pokazy slajdów i filmów zazwyczaj organizowanych w Bazyliszku. Sam będziesz miał możliwość zaprezentowania swoich materiałów. Będziesz mógł uczestniczyć w klubowych imprezach, takich jak rozpoczęcia i zakończenia sezonu, obozy letnie czy zimowe. Poznasz tam innych kolegów którzy pomogą Ci poszerzyć wiedzę i umiejętności, oraz otworzą przed Tobą możliwości wspólnych wyjazdów, Uzyskasz dostęp do strony gdzie będziesz mógł opublikować swoje zdjęcia i artykuły z wypadów wspinaczkowych czy wypraw w góry. Ponadto otrzymasz dostęp do naszego forum. Jesteśmy Klubem z tradycjami. Przez lata do Klubu należeli znakomici i zasłużeni taternicy. Mamy bogatą historię, i duże osiągnięcia. Jest się czym chwalić. Ty również możesz być członkiem naszego klubu, wnieść swój wkład i zapisać się na kartach historii klubu. Jeżeli jesteś człowiekiem aktywnym, chcesz realizować swoje pasje: wspinaczka, góry wysokie, czy skitury, chcesz spotykać innych ludzi takich jak TY, przyjdź do nas. Jak widzisz warto wstąpić do naszego Klubu. Czekamy w każdy czwartek w siedzibie. ZAPRASZAMY! To ludzie tworzą Nasz Klub

Zamknij