W dniach 21 – 25 lutego (środa-niedziela) 2024 odbędzie się tatrzański obóz zimowy nad Morskim Okiem. Zapisy i wpłaty do 28 stycznia!

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona, o udziale w obozie decyduje kolejność zgłoszeń i opłacenie noclegów.

1. Miejsce.
Dolina Rybiego Potoku. Bazą noclegową będzie stare schronisko nad Morskim Okiem. Do naszej dyspozycji będą materace w pokojach wieloosobowych – konieczny własny śpiwór. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc jakie przydziela schronisko (przy rezerwacji 12 miesięcy wcześniej!) będzie ciasno :). Wyżywienie we własnym zakresie – zarówno śniadania jak i obiady można przyrządzać samemu (do dyspozycji jest kuchnia z jadalnią) lub kupować w nowym schronisku.

2. Data i dojazd.
Od środy, 21 lutego (pierwszy nocleg), do niedzieli, 25 lutego (wymeldowanie) – w sumie 4 noce. Liczbę noclegów można wybierać indywidualnie. Po zakończeniu zapisów do uczestników wyślemy listę osób biorących udział w obozie, tak byście mogli umawiać się między sobą na wspinanie lub wspólny przejazd.

3. Działalność.
W okolicy są setki zimowych dróg wspinaczkowych – do dyspozycji są m.in. łatwo dostępne, niskie ściany o szerokim zakresie trudności (np. Bula pod Bańdziochem, Próg Mnichowy, Czołówka MSW, Kocioł Kazalnicy, Kazalnica Cubryńska, Liliowa) jak i duże ściany (np. Kazalnica Mięguszowiecka, MSW, MSP, Kopa Spadowa, Niżne Rysy). Osoby zapisane otrzymają listę przykładowych polecanych dróg. Skiturowcy do dyspozycji mają kilka ciekawych szczytów i przełęczy. Celów nie zabraknie również osobom zdobywającym ambitne szczyty poza-szlakowo.

W przypadku zainteresowania planujemy również zorganizować 1-dniowe warsztaty dotyczące lawin oraz wspinania lodowego, szczegóły i zapisy już dla osób biorących udział w obozie.

4. Koszty i dofinansowanie z KW.
Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i dostępności miejsca prosimy o wpłatę do 28 stycznia 2024 całości należności za wybraną liczbę noclegów.

Nocleg bez dofinansowania: 50 PLN/os/noc (jeżeli schronisko nie podpisze umowy z PZA może być niewielka dopłata)
Nocleg z dofinansowaniem: 40 PLN/os/noc

Uwaga! Dofinansowanie obejmuje jedynie osoby będące członkami KW BB przynajmniej od roku 2023 i mające opłaconą składkę członkowską na rok 2024. Maksymalna liczba osób z dofinansowaniem – 30 – decyduje kolejność zgłoszeń.

5. Zapisy.
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o przesłanie zgłoszenia na mail andrzej.ficek@kwbielsko.org obowiązkowo z informacjami:

  • imię i nazwisko swoje i ew. zgłaszanej osoby;
  • adres e-mail swój i ew. zgłaszanej osoby;
  • telefon swój i ew. zgłaszanej osoby;
  • dni noclegu;

Zgłoszenia i wpłaty przyjmujemy do 28 STYCZNIA 2024. Numer konta klubowego – 41 1050 1070 1000 0001 0004 2167.

6. Organizacyjne.
Wszyscy uczestnicy obozu muszą mieć świadomość, że wyjeżdżają na własną odpowiedzialność i samodzielnie podejmują swoje wspinaczkowe decyzje – klub zapewnia jedynie rezerwację miejsc oraz pomoc w zakresie wyboru celów. Oczywiście obowiązkowe jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia, obejmującego uprawianie alpinizmu i koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera.

Zapraszamy na wyjazd!

PS. Dalsze informacje w sprawie obozu przesyłane będą TYLKO do osób zapisanych!