W dniach 26-30 lipca 2023 odbędzie się tatrzański obóz letni KWBB nad Morskim Okiem (Tabor Szałasiska). Zapisy i wpłaty zaliczki do 2 lipca, liczba miejsc ograniczona,  zapisywać mogą się tylko Klubowicze. Dalsze informacje po tym terminie tylko dla osób zgłoszonych! PS. Wybaczcie krótki czas zapisów, Tabor dopiero ruszył i PZA wczoraj potwierdziła nasz pobyt oraz dała kilka dni na wpłatę zaliczki…

1. Miejsce
Dolina Rybiego Potoku, Tabor Szałasiska. Nocleg w rozłożonych już namiotach z karimatami (konieczny tylko śpiwór, ewentualnie dodatkowa mata). Do dyspozycji jest bieżąca woda, lodówka, czajniki elektryczne, kuchenka (ale warto zabrać swój palnik), łazienka (prysznic płatny).

2. Data i dojazd.
Termin 26-30 lipca 2023. Liczbę noclegów każdy może wybierać indywidualnie. Plan na cały pobyt to 4 noclegi – od środy 26 lipca (pierwszy nocleg) do niedzieli 30 lipca (wymeldowanie).

3. Działalność.
Wspinanie – dziesiątki klasyków na małych i dużych ścianach, m.in. Mnichu, Mniszku, Zadnim Mnichu, Cubrynie, Czołówce MSW, MSW, MSP, Kazalnicy, Wołowej Turni, Żabiej Turni, Niżnych Rysach, Kopie Spadowej, Żabiej Lalce, Żabim Mnichu. Osoby zapisane otrzymają również listę przykładowych polecanych dróg wspinaczkowych w okolicy. Poza-szlakowo kilka wysokich szczytów i popularnych grani. Po zakończeniu zapisów do uczestników wyślemy listę osób biorących udział w obozie, tak byście mogli umawiać się między sobą na wspinanie lub wspólny przejazd.

4. Koszty.
Koszt noclegu dla osób zrzeszonych w KW to 39PLN/osobę/noc. PZA wymaga (zawsze nie tylko w naszym przypadku) wpłaty 30% zaliczki przy rezerwacji i pozostałych 70% dwa dni przed przyjazdem. Dlatego też wpłaty za obóz przyjmujemy w dwóch ratach, oczywiście jak ktoś chce można wpłacić od razu całość:
– do 2 lipca 13 PLN/osobę/noc
– do 23 lipca pozostałe 26 PLN/osobę/noc
Płatność przelewem na konto klubu  – 41 1050 1070 1000 0001 0004 2167. Konieczne posiadanie aktualnej legitymacji klubowej (pieczątka na rok 2023).

5. Zapisy.
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o przesłanie zgłoszenia na mail andrzej.ficek@kwbielsko.org z informacjami:
– imię i nazwisko swoje i ew. zgłaszanej osoby;
– adres e-mail swój i ew. zgłaszanej osoby;
– numer telefonu swój i ew. zgłaszanej osoby;
– dni pobytu;
Zgłoszenia (tylko z w/w danymi) przyjmujemy do 2 LIPCA. Uwaga – WAŻNE SĄ TYLKO ZGŁOSZENIA Z OPŁACONĄ ZALICZKĄ! W późniejszym terminie będzie można się ewentualnie zapisywać indywidualnie przez formularz na stronie (płatność również 30%/70%) http://pza.org.pl/szalasiska. Z powodu wysokiego sezonu później może być jednak problem z miejscami.

6. Organizacyjne.
Wszyscy uczestnicy obozu muszą mieć świadomość, że wyjeżdżają na własną odpowiedzialność i samodzielnie podejmują swoje wspinaczkowe decyzje – klub zapewnia jedynie rezerwację miejsc oraz pomoc w zakresie wyboru celów. Oczywiście obowiązkowe jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia, obejmującego uprawianie alpinizmu i koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera.

Do zobaczenia na Taborze!