Drodzy klubowicze w najbliższy czwartek 16 listopada o godz. 18.00 w siedzibie naszego Klubu odbędą się warsztaty z zakresu turystyki wysokogórskiej.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę jak i ją odnowić😉. Turystyka wysokogórska obejmuje obszar działalności pomiędzy turystyką jaką uprawiamy zwiedzając Tatry prostymi szlakami a taternictwem.

Pierwszym etapem tych warsztatów będzie zakres technik linowych potrzebnych w turystyce wysokogórskiej zimowej jak i letniej np. posługiwanie się liną w zespołach kilku osobowych, skracanie liny (poprawne nakładanie nadmiaru liny na siebie i jej wiązanie), podstawowe węzły oraz ich zastosowanie.
Aby bezpiecznie poruszać się po trudnych szlakach oraz poza nimi, zdobywać szczyty i granie, potrzebna jest spora wiedza o potencjalnych zagrożeniach. Więc warto czasem wziąć linę i umieć z niej skorzystać🙂😉.

Ilość miejsc ograniczona. Chętni mogą się zgłaszać do kolegi Mariusz Biłyk mariusz.bilyk@kwbielsko.org lub przez whatsapa 503 186 184