Pogoda super! Prognoza obiecująca! Weekend więc zapowiadał się optymistycznie, mimo to kilka splotów wydarzeń jakie miały miejsce zmusiły Nas do pozostania w domu i wegetowania rozmyślając, kto gdzie pojechał i co przewspinał. Jednak brak ruchu i skałoprzestrzeni spowodował, że w niedzielne popołudnie ruszyliśmy na podbój ziemi rajczańskiej, gdzie dokonaliśmy eksploracji tamtejszego buldergrzyba. Kilka wymyślnych ruchów, kilka ciekawych sekwencji i ze 6a+ urobione. Z dłuższych dróg to grzybowy trawers, któremu za ciąg i długość zgodnie dajemy mocne 6b. Wypatrzyliśmy również linie, która z powodzeniem sięgnie stopnia 8a lub może więcej. Trochę pracy wkrętką i myślimy, że droga w przyszłości będzie dostępna dla mocarnej części środowiska.

Tego samego dnia udało się również dokonać wejścia na wzgórze Grojec, które góruje nad miastem Żywiec i jest jego wizytówką. Grojec wznosi się na wysokość 612m n.p.m. i z jego szczytu rozpościera się piękna panorama na Beskid Żywiecki. Wejście odbyło się w stylu alpejskim bez biwaku i dodatkowego tlenu. Plan zakładał dostanie się na szczyt najkrótszą drogą, aby nabrać jak największej wysokości, a następnie trawersowanie wszystkich trzech wierzchołków w północno-wschodnią stronę. Cała akcja górska zakończyła się pełnym sukcesem.

Zachęcamy do wysyłania swoich krótkich i długich relacji, tych które uważacie za cenne i te o których myślicie, że nie nadają się na łamy strony FB czy głównej KW. Dzielcie się swoją działalnością i dawajcie sobie satysfakcje z tego, że to co robicie jest publikowane. Jest sporo osób, które chętnie przeczyta o Waszych wyczynach, podróżach, czy przedsięwzięciach jakie realizujecie. Wystarczy kilka fotek i kilka zdań, które stworzą relację umieszczoną w rubryce „działalność klubowa”, którą przecież tworzymy MY, WSZYSCY CZŁONKOWIE KW BB !!!!!!!!