Zapraszamy Was serdecznie na Festiwal Dziewięćsił, który odbędzie się w naszym mieście 27 maja 2023 roku na górnej stacji kolejki Szyndzielnia oraz na scenie przy hotelu Szyndzielnia.

Festiwal to wspólne przedsięwzięcie z samorządem Województwa Śląskiego, promujące Beskidy i Śląsk Cieszyński, w którym mamy przyjemność brać udział. Wydarzenie odbędzie się równolegle w dziewięciu lokalizacjach na terenach Beskidów i Śląska Cieszyńskiego. Szczegółowy program Festiwalu Dziewięćsił w Bielsku-Białej znajdziecie poniżej, my będziemy czekać na Was od godziny 12.00 na naszym stoisku festiwalowym na górnej stacji kolejki Szyndzielnia z mocą atrakcji, konkursów, warsztatami oraz sklepikiem:)

Na głównej scenie Festiwalu wystąpią niesamowite, pełne pasji osobistości:

– Monika Witkowska – nazwisko znane każdemu, podróżniczka, himalaistka, żeglarka, pisarka, dziennikarka i przewodniczka wypraw trekkingowych (https://monikawitkowska.pl)

– Ryszard Pawłowski, którego mieliśmy zaszczyt gościć w naszym Klubie w zeszłym roku na prelekcji Człowiek Gór (https://www.patagonia.com.pl),

– Apoloniusz Rajwa – geograf, przewodnik tatrzański i wysokogórski, ratownik TOPR, taternik oraz speleolog i b. pracownik Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Kasprowym Wierchu,

– Katarzyna Biernacka – grotołaz, eksplorator, uczestnik międzynarodowych wypraw, fotograf jaskiniowy i oudoorowy, tłumacz filmów, materiałów o tematyce górskiej i jaskiniowej (zobaczcie jak niesamowite rzeczy robi: www.kasiabiernacka.com),

– Dariusz Pachut – instruktora strzelectwa i alpinizmu jaskiniowego, pomysłodawca rozpoczętego w 2019 roku projektu o nazwie „Korona Wodospadów”- celem ekipy doświadczonych eksploratorów jest zdobycie i zjechanie z dziesięciu najwyższych wodospadów na świecie.

Wśród nich znajdą się też nasi wyjątkowi Klubowicze:

-Piotr Krzyżowski i Mariusz Hatala, którzy opowiedzą o wyprawie na Broad Peak i K2 w 9 dni,

– Angelika Chrapkiewicz-Gądek z wystąpieniem „Zdobądź swój szczyt”.

Zachęcamy Was również do zajrzenia do namiotów festiwalowych naszych koleżanek i kolegów z Klubu Taternictwa Jaskiniowego Speleoklub w Bielsku-Białej, Beskidzkiej Grupy GOPR oraz na wystawę historyczną „70 lat kolei linowej na Szyndzielnię” ZIAD Bielsko-Biała S.A.

Festiwalowi towarzyszyć będą:

– warsztaty prowadzone przez naszych klubowiczów Justynę i Krzyśka Piechotów „Jak zmieniają się podróże gdy powiększa się rodzina – czyli duże i małe wyprawy z dziećmi”,

-warsztaty prowadzone przez Lasy Państwowe,

-strefa gastronomiczna,

– strefa wystawienniczo-handlowa (sprzęt górski, sportowy),

-ścianka wspinaczkowa GOPR,

– oprawa muzyczna zapewniona przez: Ghostman, DJ ADUS, Ciocia Tunia, CudaWianki, Koniec Świata (koncert), Psio Crew.

Zachęcamy serdecznie do udziału w Festiwalu – zapowiadają się bardzo ciekawe prelekcje zaproszonych gości oraz do zajrzenia na nasze stoisko. Wpadnijcie zobaczyć co dla Was przygotowaliśmy, pogadać i przybić z nami piątkę.

Będziemy na Was czekać:)