W sobotę 2 grudnia odbyła się największa cykliczna klubowa impreza, czyli podsumowanie roku 2023. Tradycyjnie już gościliśmy w schronisku na Przysłopie pod Baranią Górą. Zimowa aura dopisała, więc wielu klubowiczów zdecydowało się przyjść na nartach. Było nas rekordowo dużo – zapisało się aż 120 osób, z czego tylko 7 nie udało się dotrzeć, ale 114 to i tak rekord frekwencji. Zabawa przebiegła sprawnie. Po pierwszym, a dla niektórych kolejnym już, piwie o 17 z minutami prezes klubu rozpoczął programową część imprezy. Na początku krótko opowiedział o pracach zarządu i jego zasileniu w nowe osoby: Agnieszkę Zioło, Karolinę Kostkę, Piotra Krzyżowskiego i Mariusza Hatalę. Następnie były sprawy bieżące, obozy, warsztaty, spotkania, pakernia i wypożyczalnia.

Nowością był ponad 30-minutowy film o klubie, który z wielką pieczołowitością zrealizował – nakręcił i zmontował Krzysztof Piechota.

Cykl prelekcji rozpoczęli Emilia Klejmont i Adrian Bielec, którzy mówili o przejściu nowego, długodystansowego szlaku The Loop – Wielkiej Pętli Beskidzkiej i Festiwalu Beskidów i Śląska Cieszyńskiego Dziewięćsił, którego pierwsza edycja odbyła się w tym roku na Szyndzielni dzięki wspólnym staraniom Bielska-Białej i klubu.

Druga prelekcja była powrotem do przeszłości w towarzystwie Macieja Krywulta, Krzysztofa Gnutka i Janusza Hałasa. Można było dowiedzieć się, jak to kiedyś było u nas – w KW – i co w latach 80. robili członkowie klubu, gdzie i czym 😉 jeździli na wyprawy, jak na nie zarabiali, jak się organizowali i jakie wymagania trzeba było spełnić, żeby do klubu należeć.

Następnie była obiadokolacja, po której wróciliśmy do sali konferencyjnej, aby posłuchać Agnieszki i Pawła Ziołów. Usłyszeliśmy o etyce wspinania, walce ze sobą, determinacji, wytrwałości w realizacji celów, ale też zobaczyliśmy, jak wygląda wspinaczka na bardzo trudnych drogach w Tatrach.

Ostatnia prelekcja należała do Piotra Krzyżowskiego, który opowiedział o zdobyciu kolejnych dwóch ośmiotysięczników – Nanga Parbat i Gaszerbrum I. Dzięki tegorocznym wyczynom Piotrek ma już na swoim koncie koronę Karakorum.

Po cyklu prezentacji nadszedł czas na Klubowe momenty. Osoby, które przesłały nam swoje zdjęcia z banerem KW lub z logo klubu oraz podpisały się na nich, dostały mały prezent; w sumie upominki otrzymało 39 osób.

Ostatnim punktem programu było rozdanie klubowych nagród – Reksiów – ale o tym będzie osobna relacja.

Po tych wydarzeniach obowiązkowo stanęliśmy do zdjęcia grupowego. W końcu przyszedł czas na część integracyjną, ale tu już bez szczegółów 😉 Do rana grał nam DJ Iwo, za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy także kierownictwu i obsłudze schroniska za możliwość organizacji imprezy.

Dziękujemy prelegentom za przygotowanie i prowadzenie prelekcji.

Dziękujemy Wam, drodzy klubowicze, za obecność, atmosferę, jaką tworzycie, i wspólną dobrą zabawę.

Podziękowania także dla naszego wodzireja – Tomasza Skoneckiego który jak co roku odpowiada za tą imprezę, jak i pozostałych osób, które przyczyniły się do organizacji tego wydarzenia.

Zdjęcie Wojciech Wałczyk