Nasi Klubowicze, sympatycy oraz wszyscy, którzy okazali nam ostatnio ogrom wsparcia i dobrej woli!

Mamy dla Was bardzo dobre wieści, w które sami do końca nie możemy jeszcze uwierzyć.

Dzięki waszemu wsparciu, nagłośnieniu, zaangażowaniu mediów i służb, ich wytężonej pracy większa część skradzionego nam sprzętu została odnaleziona, a złodziej złapany. W minioną środę o 6.00 rano bielska policja wydała nam sprzęt w ręce prezesa!

Cóż to była za akcja! Na miano scenariusza z „07 zgłoś się”. Radio, prasa, TV, Kluby Wysokogórskie, PZA, portale społecznościowe, dziękujemy Tatromaniacy oraz wszystkim, którzy udostępnili nasz komunikat! Wasze zaangażowanie, nagłośnienie sprawy włamania i kradzieży… To zadziałało!

Kto tylko mógł nagłaśniał temat o dwukrotnym włamaniu i kradzieży laptopa oraz sprzętu wspinaczkowego z naszego Klubu Wysokogórskiego w Bielsku Białej. Codziennie otrzymywaliśmy liczne sugestie oraz rady gdzie i jak poszukiwać skradzionych przedmiotów – z całego serca wszystkim dziękujemy.

Straty po włamaniu oszacowano na niemal 40 000 złotych. Został skradziony klubowy laptop oraz cały sprzęt turystyczny, alpinistyczny i lawinowy, który znajdowała się wtedy w siedzibie KW. Ostatecznie dzięki zaangażowaniu wszystkich oraz pracy policji udało się odzyskać większość sprzętu. Część niestety jest zniszczona i nie nadaje się do użytku, ale większość jak najbardziej będzie dalej służyła naszym Klubowiczom. Obecnie brakuje nam 15 000 złotych, aby po włamaniu „stanąć na nogi”. W związku z licznymi głosami zachęty zdecydowaliśmy się uruchomić zbiórkę na portalu Zrzutka.pl – za waszymi namowami i radami jak odbudować wypożyczalnię sprzętu. Wasze datki zostaną przeznaczone na doposażenie wypożyczalni w sprzęt lawinowy oraz laptop, który został zniszczony przez złodziei.

Nie prosimy Was o wielkie kwoty – każda wpłacona złotówka ma ogromną moc i znaczenie! Jeśli zechcecie nas wesprzeć – nawet najmniejsza kwota ma sens.

Warto wspomnieć też, że działamy jako stowarzyszenie, organizacja społeczna, a w tym roku obchodzimy jubileusz 70-lecia działalności. Mamy status organizacji pożytku publicznego, dzięki czemu możecie wesprzeć też nas poprzez przekazanie nam swojego 1.5% podczas rozliczania PIT-ów.

Dziękujemy serdecznie i jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy zdecydują się zostać naszymi darczyńcami i wesprzeć Klub.

Link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/m7zjtf

A jeśli chcecie wesprzeć nas swoim 1.5% to w rubryce cel wystarczy wpisać nasz numer

 

KRS 0000158810