Drodzy Klubowicze i sympatycy naszego Klubu!
Zarezerwujcie czas 13 czerwca w kalendarzach – spotkacie nas z klubowym stoiskiem i warsztatami na Festiwalu Górskim „Magia Gór” w bielskiej „Ekosyntezie”! To genialna okazja, żebyśmy wspólnie pogadali o górskich planach, zintegrowali się i przybili piątkę na żywo. Wpadajcie koniecznie po dawkę inspiracji do kolejnych wypraw oraz żeby skorzystać z bogatego programu warsztatów i prelekcji. Do zobaczenia!
Na uczestników czeka bogaty program atrakcji: spotkania z podróżnikami, warsztaty górskie, animacje dla dzieci, rodzinny bieg górski, pokazy ratownictwa oraz koncert na żywo. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Edukacji Ekologicznej „Ekosynteza”.To doskonała okazja, by spędzić dzień w wyjątkowej atmosferze beskidzkiej natury, zdobyć inspirację do aktywności i bliżej poznać świat gór.
— Szczegółowy program —
SPACERY GÓRSKIE Z PRZEWODNIKAMI AKADEMICKIEGO KOŁA PRZEWODNIKÓW GÓRSKICH W BIELSKU-BIAŁEJ (WSTĘP WOLNY):
| 11.00 | Rondo aleja Armii Krajowej i Karbowa – Szyndzielnia – Kołowrót – Kozia Góra – Ekosynteza |
WYCIECZKI PO CYGAŃSKIM LESIE:
| 10:00 | Spacerem po Cygańskim Lesie – wycieczka historyczna |
| 11:00 | Otwarcie Bezpiecznego Szlaku z Ratownikami Grupy Beskidzkiej GOPR– wycieczka Ekosynteza – Kozia Góra – Ekosytneza |
| 11.30 | Woda w górach – o retencji w Cygańskim Lesie – Adam Ulbrych i Jacek Zachara Inicjatywa Las wokół miast |
| 13.00 | O funkcji drzewa w lesie – dr Wojciech Zarzycki |
BIEG GÓRSKI GOPR:
| 15.00 | Rozpoczęcie Rodzinnych Zawodów na Orientację |
| 18.00 | Ogłoszenie wyników zawodów |
WARSZTATY DLA DZIECI I DOROSŁYCH:
| 14.00 – 20.00 | Klub Wysokogórski Bielsko-Biała, Speleoklub w Bielsku-Białej, Grupa Beskidzka GOPR, Placówka Straży Granicznej im. 3. Pułku Strzelców Podhalańskich w Bielsku-Białej, Warsztaty rowerowe na torze przeszkód dla najmłodszych. |
PRELEKCJE LUDZI GÓR:
| 14.00 | Karolina Tuszyńska „W Australii też są góry, czyli moja podróż przez Tasmanię” |
| 15.30 | Bartek Ziemski „Everest & Lhotse na nartach – relacja z wyprawy” |
| 17.00 | Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki „Łuk Karpat zimą” |
| 18.30 | Piotr Pustelnik „Góry moimi oczami” |
| 20.00 | Oficjalna prezentacja rzeźb z udziałem artystów Jana Sajdaka i Oskara Zięty – kurator: Justyna Weronika Łabądź |
| 20.30 | Koncert Kapela Hanki Wójciak |

