W dniach 3-7 lipca 2024 odbędzie się Tatrzański Obóz Letni KW BB w Dolinie Kieżmarskiej (nad Zielonym Stawem). Zapisy i wpłaty do 9 czerwca, liczba miejsc ograniczona i zapisywać mogą się tylko Klubowicze. Więcej informacji poniżej.

1. Miejsce.
Dolina Kieżmarska – baza noclegowa nad Zielonym Stawem. Do naszej dyspozycji będzie budynek obok Schroniska oraz w razie większej liczby osób również strych w Schronisku. W obu miejscach nocleg na materacach we własnych śpiworach, łazienka oraz jadalnia w Schronisku. Śniadanie jest obowiązkowe wraz z noclegiem, opcja to obiadokolacje – konieczne określenie czy mięsne czy vege, jeżeli ktoś nie opłaci z góry pozostanie zakup posiłków z menu (wieczorem wybrakowanego). W Schronisku płatność tylko gotówką.

2. Data i dojazd.
Termin 3-7 lipca 2024. Liczbę noclegów każdy może wybierać indywidualnie. Cały pobyt to 4 noclegi – od środy 3 lipca (pierwszy nocleg) do niedzieli 7 lipca (wymeldowanie). Po zakończeniu zapisów do uczestników wyślemy listę osób biorących udział w obozie, tak byście mogli umawiać się między sobą na wspinanie i wspólny przejazd.

3. Działalność.
Wspinanie – mnóstwo dróg tradowych i obitych w pełnym zakresie trudności, głównie na słonecznych południowych ścianach bliższych (Rzeżuchowe, Kozia Turnia i Kopka) i dalszych (Jastrzębia, Mały Kołowy, Kołowy, Czarny), jak i w cieniu (masyw Kieżmarskiego z największą w Tatrach ścianą), sporo fajnych bulderów niedaleko Schroniska, mały sektor z obitymi drogami jedno-wyciągowymi . Osoby zapisane otrzymają również listę przykładowych polecanych dróg wspinaczkowych w okolicy. Poza-szlakowo sporo wysokich szczytów i popularnych grani (Wideł, Jastrzębia, Papirusowa, Durny-Łomnica).

4. Koszty.
Nocleg ze śniadaniem bez dofinansowania: 105 PLN/noc
Nocleg ze śniadaniem z dofinansowaniem: 90 PLN/noc
Nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją bez dofinansowania: 170 PLN/noc
Nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją z dofinansowaniem: 150 PLN/noc

Uwaga! Dofinansowanie obejmuje jedynie osoby będące członkami KW BB przynajmniej od roku 2023 i mające opłaconą składkę członkowską na rok 2024. Maksymalna liczba osób z dofinansowaniem – 30 – decyduje kolejność zgłoszeń. Płatność przelewem na konto klubu  – 41 1050 1070 1000 0001 0004 2167. Konieczne posiadanie aktualnej legitymacji klubowej (pieczątka na rok 2024).

5. Zapisy.
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o przesłanie zgłoszenia na mail andrzej.ficek@kwbielsko.org z informacjami:
– imię i nazwisko swoje i ew. zgłaszanej osoby;
– adres e-mail swój i ew. zgłaszanej osoby;
– numer telefonu swój i ew. zgłaszanej osoby;
– dni pobytu;
– czy noclegi ze śniadaniem czy śniadaniem i obiadokolacją.

Zgłoszenia (tylko z w/w danymi) przyjmujemy do 9 CZERWCA. Uwaga – WAŻNE SĄ TYLKO ZGŁOSZENIA Z WPŁATĄ – do 12 czerwca Klub wpłaca całość do Schroniska bez możliwości zwrotu!

6. Organizacyjne.
Wszyscy uczestnicy obozu muszą mieć świadomość, że wyjeżdżają na własną odpowiedzialność i samodzielnie podejmują swoje wspinaczkowe decyzje – klub zapewnia jedynie rezerwację miejsc oraz pomoc w zakresie wyboru celów. Oczywiście obowiązkowe jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia, obejmującego uprawianie alpinizmu i koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera.

Dalsze informacje przesyłane będą TYLKO do osób zapisanych. Zapraszamy do zapisów i do zobaczenia na Obozie!