W dniach 18-25 sierpnia 2024 odbędzie się Alpejski Obóz Letni KW BB w Dolomitach. Zapisy i wpłaty do 30 czerwca, liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji poniżej.

1. Miejsce.

Naszą bazą noclegową będzie camping Palafavera położony w dolinie Val di Zoldo w drodze z miasteczka Mareson na Przełęcz Staulanza, pomiędzy dwoma pięknymi szczytami Monte Pelmo i Civettą. Strona internetowa campingu -> TUTAJ. PS. W roku 2017 gościliśmy dwa kilometry niżej 😊.

2. Data i dojazd.

Termin 18-25 sierpnia 2024. Dokładny dzień przyjazdu i liczbę noclegów każdy może wybierać indywidualnie. Plan na cały pobyt to 7 noclegów – od niedzieli 18 sierpnia (pierwszy nocleg) do niedzieli 25 sierpnia (wymeldowanie). Camping nie jest w stanie przyjąć wielkiej grupy od soboty (i tak jest jednym z dwóch w całych Dolomitach który w ogóle się zgodził nas gościć!) ale jeżeli ktoś ma możliwość przyjechać wcześniej (w czwartek 15 sierpnia jest Święto) sugeruję pobyt indywidualny na tym lub innym campingu lub na kwaterze – warto wykorzystać dodatkowe dni by podziałać w innej lokalizacji. Po zakończeniu zapisów do uczestników wyślemy listę osób biorących udział w obozie, tak byście mogli umawiać się między sobą na działanie i wspólny przejazd.

3. Działalność.

Dolomity to oczywiście tysiące górskich dróg wspinaczkowych na okolicznych ścianach i turniach – zarówno na własnej asekuracji jak i w pełni ubezpieczonych. Kilka rejonów sportowych, w pobliżu m.in. jeden o bardzo ciekawej lokalizacji – przy schronisku Coldai. Do tego ferraty i turystyka szlakowa. W klubie dostępne są przewodniki (górsko-skałkowe Rockfax i New Age, górski Bernardi, skałkowy Crags, ferraty Tkaczyk). Przewidujemy również spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych osób przed wyjazdem na którym omówimy najpopularniejsze ściany i największe klasyki, spore opracowanie na temat polecanych górskich dróg wspinaczkowych znaleźć można TUTAJ. Poza celami dostępnymi w bezpośredniej okolicy lokalizacja pozwala na szybki dojazd w inne miejsca.

4. Koszty i dofinansowanie z KW.

Dzięki wynegocjowanej ofercie dla grupy, podana niżej cena obejmuje póki co wszystkie koszty – jeżeli pojawią się dodatkowe poinformujemy o tym osoby zapisane.
Koszt noclegu – 60 PLN/osobę/noc
Koszt noclegu z dofinansowaniem – 50 PLN/osobę/noc

Uwaga! Dofinansowanie obejmuje jedynie osoby będące członkami KW BB przynajmniej od roku 2023 i mające opłaconą składkę członkowską na rok 2024. Maksymalna liczba osób z dofinansowaniem – 30 – decyduje kolejność zgłoszeń. Płatność przelewem na konto klubu  – 41 1050 1070 1000 0001 0004 2167. Konieczne posiadanie aktualnej legitymacji klubowej (pieczątka na rok 2024).

5. Zapisy.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o przesłanie zgłoszenia na mail andrzej.ficek@kwbielsko.org z informacjami:
– imię i nazwisko swoje i ew. zgłaszanej osoby;
– adres e-mail swój i ew. zgłaszanej osoby;
– numer telefonu swój i ew. zgłaszanej osoby;
– dni pobytu;
– informacje o namiocie (duży/mały) oraz z kim w nim śpicie;
– z kim jedziecie + informacja czy macie wolne miejsce (ile) lub czy poszukujecie miejsca.

Zgłoszenia (tylko z w/w danymi) oraz wpłaty przyjmujemy do 30 CZERWCA, liczba miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Dalsze informacje w sprawie obozu przesyłane będą tylko do osób zapisanych.  Możliwości zwrotów wpłat w przypadku rezygnacji będą możliwe do momentu wpłaty za całą grupę.

6. Organizacyjne.

Wszyscy uczestnicy obozu muszą mieć świadomość, że wyjeżdżają na własną odpowiedzialność i samodzielnie podejmują swoje wspinaczkowe decyzje – klub zapewnia jedynie rezerwację miejsc oraz pomoc w zakresie wyboru celów. Oczywiście obowiązkowe jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia, obejmującego uprawianie alpinizmu i koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera.

Zapraszamy na wyjazd!