W ostatnich tygodniach odbyło się kilka spotkań poświęconych wspinaniu letniemu w górach. Osoby zainteresowane miały okazję uzupełnić wiedzę teoretyczną, poćwiczyć w terenie, posłuchać o ponad setce polecanych dróg w Tatrach oraz umówić się na wspólne działanie z innymi klubowiczami. Poniżej krótkie podsumowanie oraz omawiana na prelekcji Prezentacja.

1. Na warsztatach teoretycznych w klubie omówiliśmy kwestie dotyczące sprzętu wspinaczkowego, ubioru, logistykę działania. Na miejscu udział wzięło ponad 20 osób, wydarzenie było również transmitowane on-line.

2. Na trzech edycjach warsztatów praktycznych zajęliśmy się m.in.: obsługą sprzętu wspinaczkowego, operacjami z liną, zjazdami, budowaniem stanowisk, asekuracją.

3. Na prelekcji omówiliśmy wybrane polecane drogi wspinaczkowe w zakresie trudności III do VIII, skupiając się na największych tatrzańskich klasykach – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Transmisja była również online. Samą prezentację możecie zobaczyć tutaj:

4. Spotkanie taterników miało miało na celu integrację środowiska czyli rozmowy z innymi zainteresowanymi wspinaniem letnim w górach, wymianę pomysłów, dobór wspólnych celów na pojedyncze wyjazdy czy też obozy itd. W prelekcji i spotkaniu udział wzięło ok. 30 osób.

Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na spotkania oraz warsztaty w przyszłości!