W dniach 27-28.02 na Hali Górowej odbędzie się biwak zimowy oraz warsztaty klubowe z zakresu ABC lawinowego i bezpiecznych zjazdów w terenie eksponowanym.

Każdy uczestnik biwaku będzie mógł nabyć nowych i ciekawych umiejętności  oraz odświeżyć swoją wiedzę. Warsztaty rozpoczną się w sobotę w godzinach pomiędzy 10.30 a 11.00.
Propozycja skierowana jest do wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z górami zimą,  jak również do osób już działających, ale potrzebujących ugruntowania i uporządkowania posiadanej  wiedzy. Będzie możliwość spróbowania swoich sił w zakładaniu asekuracji i budowy stanowiska zjazdowego w trudnym terenie. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty,  ponieważ zakres poruszanej problematyki wymaga ciągłego przypominania oraz sprawdzania realnie w terenie.

Temat warsztatów:
– obsługa ABC lawinowego, teoria i praktyka w terenie (detektor, sonda i łopata)
– demonstracja użycia plecaka lawinowego w praktyce (próbne odpalenie)
– budowa stanowiska zjazdowego i trenowanie zjazdów (osoby chętne powinny zabrać ze sobą kask, uprząż, taśma 80cm, trzy karabinki zakręcane i repik 50cm).

Dojście:
– z Hali Miziowej (schronisko PTTK) zielonym szlakiem – ok. 20 min,
– z Sopotni Wielkiej zielonym szlakiem – ok. 2h,
– z Korbielowa zielonym lub żółtym szlakiem przez Halę Miziową – ok. 2h

Noclegi:
– w bacówce na Hali Górowej na stryszkach (brak ogrzewania i bieżącej wody, więc jest konieczność posiadania karimat i ciepłych śpiworów :),
– istnieje również  możliwość rozbicia namiotów.

Osoby nie posiadające  doświadczenia w biwakach zimowych mogą zarezerwować nocleg w schronisku na Hali  Miziowej ( 20 min.)

Zapraszamy chętnych do zgłaszania się do kolegi Mariusza.
Z ramienia Zarządu warsztaty koordynuje Mariusz Biłyk (Kućka), w razie pytań kontaktujcie się z nim mariusz.bilyk@kwbielsko.org