W niedzielę 19.12.21. od godziny 10 rano odbywały się warsztaty o sposobach autoasekuracji w górach wysokich. Wszystko to pod przewodnictwem ratowników GOPR. Udział w nich brało 23 klubowiczów.

Najpierw odbyła się część teoretyczna na której omawiany był sprzęt jaki jest potrzebny do autoratownictwa, trwało to niecałą godzinę po czym warsztaty przeniosły się na zewnątrz. Praktyczna część była podzielona na dwie kategorie.

Pierwsza dotyczyła głównie ratownictwa lodowcowego, operacje sprzętem i sposoby wyciągania ze szczelin oraz zakładania mocnego stanowiska do asekuracji.

Druga to już ćwiczenia ze wspinania, sposoby autoasekuracji a także techniki transportu poszkodowanej osoby na własnych plecach po linie. Można było się także dowiedzieć jak skutecznie wspinać się po linie co często może być przydatne.

Całe warsztaty przebiegły sprawnie i profesjonalnie dzięki Waszemu zaangażowaniu i profesjonalizmie ratowników. Dziękujemy Im za tą bezcenną wiedzę a Wam za obecność. Kto wie może uda się zorganizować podobne warsztaty latem w skałach?.

Zarząd KWBB