Rok 2017 dobiega końca, a tym samym czas na podsumowanie.

Był to mój ostatni rok w kategorii młodzieżowców, co nie powstrzymało mnie od rywalizacji także z seniorami. Oprócz licznych edycji Pucharu oraz Mistrzostw Polski znalazłem również czas na zawody międzynarodowe oraz wakacyjny wyjazd w skały do Arco, który zaowocował dwoma przejściami w stylu OS: 7c+ i 7c.

Rok 2017 zacząłem od startu na prowadzenie w Tarnowskich Górach w PP, gdzie zająłem 8. miejsce wsród seniorów oraz 1. wsród młodzieżowców. Kontynuując dobrą passę, udało mi się pózniej wywalczyć 25. lokatę na międzynarodowych zawodach boulderowych w Graz w kwietniu, a miesiąc pózniej 9. miejsce w Tarnowie w czasówkach na Pucharze Europy. Maj obfitował w zawody także na sportowej arenie w naszym kraju, i tak jeszcze w maju uplasowałem się na 4. miejscu wsród seniorów oraz 2. wsród młodzieżowców w zawodach na prowadzenie w Warszawie oraz 2. miejsce w czasówkach na Mistrzostwach Polski. Pod koniec maja zorganizowany też został wyjazd do Imst na Puchar Europy z liną, gdzie ostatecznie zająłem 18. miejsce. Ostatnimi zawodami przed wakacyjną przerwą w skałach były Mistrzostwa Polski w boulderingu, które odbyły się w Łodzi, gdzie zwyciężyłem swoich rówieśników, zajmując 1. miejsce oraz Puchar Europy na prowadzenie w Dornbirn, gdzie uplasowałem się na 16. pozycji. Początek września z nowymi pokładami energii i mocy rozpocząłem od Mistrzostw Świata w Innsbrucku, gdzie zająłem kolejno 19. miejsce w czasówkach, 42. na linach oraz 43. na baldach, kończąc ostatecznie w kombinacji na 16. pozycji, a zaraz pózniej 3. miejsce w kombinacji Mistrzostw Europy w Rosji. Tam też wybiegałem w czasówkach 7. miejsce. W październiku wybrałem się natomiast na drugi koniec kraju do Torunia, gdzie na Mistrzostwach Polski w prowadzeniu zająłem 3. miejsce wsród seniorów oraz 2. wsród młodzieżowców. Rok 2017 zakończyłem mocnym akcentem w Poznaniu na PP w boulderingu, gdzie z 2. lokatą stanąłem na podium wsród seniorów.

Mam nadzieję, że rok 2018 przyniesie jeszcze więcej sukcesów na zawodów, nie tylko tych w Polsce, ale także za granicą. Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować KW w Bielsku-Białej, dzięki którym wszystkie te zawody oraz wyniki były możliwe do osiągnięcia.

~ Szymon Pęcikiewicz

Pozostałe wyniki:
0. Zawody międzynarodowe
⁃ Mistrzostwa Europy (Slany, Czechy) – baldy 21
⁃ Mistrzostwa Europy (Perm, Rosja) – lina 17
0. Zawody w kraju
⁃ PP Katowice – baldy 12/1
⁃ PP Toruń – czas 11/2
⁃ PP Gdańsk – baldy 8/1