W dniach 22 – 26 lutego (środa-niedziela) 2023 odbędzie się tatrzański obóz zimowy w Dolinie Mięguszowieckiej. Zapisy i wpłaty do 29 stycznia!

Liczba miejsc ograniczona, o udziale w obozie decyduje kolejność zgłoszeń i opłacenie noclegów.

1. Miejsce
Dolina Mięguszowiecka. Bazą noclegową będzie Schronisko nad Popradzkim Stawem (https://www.popradskepleso.sk/). Do naszej dyspozycji będą łóżka w pokojach wieloosobowych, śpiwory niepotrzebne. Do wyboru będzie sam nocleg lub nocleg ze śniadaniem. Obiady/kolacje zamawiać będzie można indywidualnie w bufecie schroniska  lub w położonej tuż obok Majlathovej Chacie – bogate menu dostępne jest przez cały dzień do 21:00 i nie ma sensu zamawiać noclegu z pełnym wyżywieniem, tym bardziej że nad Popradzkim Stawem posiłki nie są wydawane zbiorczo o jednej godzinie.

2. Data i dojazd.
Od środy, 22 lutego (pierwszy nocleg), do niedzieli, 26 lutego (wymeldowanie) – w sumie 4 noce. Liczbę noclegów można wybierać indywidualnie. Konieczne zadeklarowanie czy sam nocleg czy nocleg ze śniadaniem. Po zakończeniu zapisów do uczestników wyślemy listę osób biorących udział w obozie, tak byście mogli umawiać się między sobą na wspinanie lub wspólny przejazd.

3. Działalność.
W okolicy są setki zimowych dróg wspinaczkowych – do dyspozycji są m.in. zachodnie ściany Tępej i Kończystej, północna i zachodnia ściana Osterwy, wschodnie Szatana, Zadniej Baszty czy Hlińskiej Turni, północna i wschodnia Wysokiej, wschodnia Rysów, północne ściany Ganku i Rumanowego itd. Przy dobrych warunkach tworzy się też co najmniej kilka lodospadów. Osoby zapisane otrzymają listę przykładowych polecanych dróg. Planujemy również zorganizować 1-dniowe warsztaty dotyczące lawin oraz wspinania lodowego, szczegóły i zapisy już dla osób biorących udział w obozie. Ogromne możliwości mają skiturowcy i freerajdowcy – w okolicznych dolinach i dolinkach jest mnóstwo wysokich przełęczy, stromych żlebów i rozległych stoków. Celów nie zabraknie również osobom zdobywającym ambitne szczyty poza-szlakowo.

4. Koszty i dofinansowanie z KW.
Kalkulacja na bazie oferty jaką otrzymaliśmy ze Schroniska – ceny noclegów zmieniają się z dnia na dzień, jako grupa mamy je jednak z góry ustalone i zablokowane. Całość opłacamy z góry.
Nocleg bez dofinansowania: 120 PLN/os/noc
Nocleg z dofinansowaniem: 100 PLN/os/noc
Nocleg ze śniadaniem bez dofinansowania: 180 PLN/os/noc
Nocleg ze śniadaniem z dofinansowaniem: 160 PLN/os/noc
Uwaga! Dofinansowanie obejmuje jedynie osoby będące członkami KW BB przynajmniej od roku 2022 i mające opłaconą składkę członkowską na rok 2023. Maksymalna liczba osób z dofinansowaniem – 30 – decyduje kolejność zgłoszeń.

5. Zapisy.
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o przesłanie zgłoszenia na mail andrzej.ficek@kwbielsko.org obowiązkowo z informacjami:

  • imię i nazwisko swoje i ew. zgłaszanej osoby;
  • adres e-mail swój i ew. zgłaszanej osoby;
  • telefon swój i ew. zgłaszanej osoby;
  • dni noclegu;
  • informacja czy same noclegi czy noclegi ze śniadaniem.

Zgłoszenia i obowiązkowe wpłaty (musimy zapłacić w schronisku z góry!) przyjmujemy do 29 STYCZNIA 2023. Numer konta klubowego – 41 1050 1070 1000 0001 0004 2167.

6. Organizacyjne.
Wszyscy uczestnicy obozu muszą mieć świadomość, że wyjeżdżają na własną odpowiedzialność i samodzielnie podejmują swoje wspinaczkowe decyzje – klub zapewnia jedynie rezerwację miejsc oraz pomoc w zakresie wyboru celów. Oczywiście obowiązkowe jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia, obejmującego uprawianie alpinizmu i koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera.

Zapraszamy na wyjazd!

PS. Dalsze informacje w sprawie obozu przesyłane będą TYLKO do osób zapisanych!