W dniach 23 – 27 lutego (środa-niedziela) 2022 odbędzie się tatrzański obóz zimowy w Dolinie Kieżmarskiej. Aktualnie nocleg możliwy jest jedynie dla osób w pełni zaszczepionych (konieczny przynajmniej kod, skanują przy zameldowaniu), które dodatkowo posiadają negatywny wynik testu PCR (sprzed max 72h) lub antygen (sprzed max 48h). Czyli i jedno i drugie!

ZAPISY I WPŁATY DO 30 STYCZNIA 2022!

Dla zainteresowanych na obozie planujemy zorganizować 1-dniowe warsztaty (w sobotę 26 lutego) dotyczące lawin oraz wspinania lodowego, szczegóły i zapisy już dla osób biorących udział w obozie.

Liczba miejsc ograniczona, o udziale w obozie decyduje kolejność zgłoszeń i opłacenie noclegów. Jeżeli Schronisko zostanie zamknięte z powodu Covid i obóz nie odbędzie się – wpłacone pieniądze zostaną zwrócone.

1. Miejsce
Dolina Kieżmarska. Bazą noclegową będzie CHATA obok Schroniska nad Zielonym Stawem Kieżmarskim. W chacie są tylko materace więc konieczny jest śpiwór, najlepiej ciepły bo za ogrzewanie służy jedynie piecyk na drewno. Łazienka oraz jadalnia znajdują się w Schronisku obok. Śniadanie jest obowiązkowe wraz z noclegiem, dla wyruszających wcześniej pakiet śniadaniowy. Dodatkowa opcja to obiadokolacje – jeżeli ktoś jest zainteresowany trzeba zamówić (mięsne lub vege) i opłacić wraz z noclegiem, w przeciwnym wypadku pozostaje tylko możliwość zakupu posiłku z menu (wieczorem już najczęściej mocno wybrakowanego). W Schronisku płatność tylko gotówką.

2. Data
Od środy, 23 lutego (pierwszy nocleg), do niedzieli, 27 lutego (wymeldowanie) – w sumie 4 noce. Liczbę noclegów można wybierać indywidualnie. Konieczne zadeklarowanie czy nocleg ze śniadaniem czy ze śniadaniem i kolacją.

3. Działalność.
Okolica zapewnia szeroki wachlarz możliwości zarówno jeśli chodzi o wspinanie mikstowe i lodowe, jak również skitury czy turystykę szlakową i poza-szlakową. Szczególną uwagę zwrócić należy na położoną tuż przy schronisku ścianę Małego Kieżmarskiego, na której to znajduje się ponad setka dróg do wspinania mikstowego, od łatwych po ekstremalnie trudne, od 2-wyciągowych do ponad kilometrowych. Osoby zapisane otrzymają również listę przykładowych polecanych dróg wspinaczkowych w okolicy. Po zakończeniu zapisów do uczestników wyślemy listę osób biorących udział w obozie, tak byście mogli umawiać się między sobą na wspinanie lub wspólny przejazd.

4. Koszty i dofinansowanie z KW.
Nocleg ze śniadaniem bez dofinansowania: 90 PLN
Nocleg ze śniadaniem z dofinansowaniem: 60 PLN
Nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją bez dofinansowania: 150 PLN
Nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją z dofinansowaniem: 120 PLN

Uwaga! Dofinansowanie obejmuje jedynie osoby będące członkami KW BB przynajmniej od roku 2021 i mające opłaconą składkę członkowską na rok 2022. Maksymalna liczba osób z dofinansowaniem – 30 – decyduje kolejność zgłoszeń.

5. Organizacyjne.
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o przesłanie zgłoszenia na mail andrzej.ficek@kwbielsko.org obowiązkowo z informacjami:

  • imię i nazwisko swoje i ew. zgłaszanej osoby;
  • adres e-mail swój i ew. zgłaszanej osoby;
  • telefon swój i ew. zgłaszanej osoby;
  • dni noclegu;
  • informacja czy noclegi ze śniadaniem czy śniadaniem i obiadokolacją.

Zgłoszenia i obowiązkowe wpłaty przyjmujemy do 30 STYCZNIA 2022. Numer konta klubowego – 41 1050 1070 1000 0001 0004 2167.

Wszyscy uczestnicy obozu muszą mieć świadomość, że wyjeżdżają na własną odpowiedzialność i samodzielnie podejmują swoje wspinaczkowe decyzje – klub zapewnia jedynie rezerwację miejsc oraz pomoc w zakresie wyboru celów. Oczywiście obowiązkowe jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia, obejmującego uprawianie alpinizmu i koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera.

Zapraszamy na wyjazd!

PS. Dalsze informacje w sprawie obozu przesyłane będą TYLKO do osób zapisanych!