Szczegóły na temat obozu zimowego w Tatrach, który odbędzie się od 17 do 22 lutego 2019. Wyjątkowo od niedzieli do piątku, ze względu na brak możliwości noclegowych w piątek i sobotę. Naszą bazą będzie Stare Schronisko nad Morskim Okiem. Dodatkowo podczas obozu odbędą się warsztaty dotyczące zimowej turystyki górskiej, ABC lawinowego i wspinania mikstowego/lodowego.

ZAPISY ZAKOŃCZONE! Dalsze info otrzymują tylko uczestnicy obozu.

egoroczny tatrzański obóz zimowy odbędzie się od 17 do 22 lutego (niedziela-piątek), bazą będzie Stare Schronisko nad Morskim Okiem. Prezentację na temat miejsca obozu mogliście już obejrzeć podczas Zakończenia Sezonu, dla nieobecnych umieściliśmy ją też na naszej stronie -> link

W starym schronisku zapewnioną mamy ograniczoną liczbę miejsc z łóżkami, dodatkowe osoby lokować będą się mogły na podłodze lub w pokojach w Gazdówce. O szczegółach będę informował jak zwykle po zamknięciu listy i jak zwykle tylko osoby zapisane! W schronisku są koce ale sugerowane jest zabranie własnych śpiworów.

Ceny podstawowe za 1 nocleg (rezerwować można dowolne dni):

– z dofinansowaniem: 10 PLN
– bez dofinansowania: 21 PLN

Uwaga! Dofinansowanie obejmuje jedynie osoby będące członkami KW BB przynajmniej od roku 2018 i mające opłaconą składkę członkowską na rok 2019.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o terminowe (do 31 stycznia 2019):

– przesłanie zgłoszenia na mail andrzej.ficek@kwbielsko.org (należy podać imię, nazwisko, które dni)

– wpłacenie na konto klubowe (41 1050 1070 1000 0001 0004 2167) pełnej kwoty (10 lub 21 PLN x liczba noclegów).

Wszyscy uczestnicy obozu muszą mieć świadomość, że wyjeżdżają na własną odpowiedzialność i samodzielnie podejmują swoje wspinaczkowe decyzje – klub zapewnia jedynie rezerwację miejsc oraz pomoc w zakresie wyboru celów. Oczywiście obowiązkowe jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia, obejmującego uprawianie alpinizmu i koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera.

Kwestie dojazdu będziemy jak zwykle dogrywać przed obozem – osoby nie posiadające transportu na pewno nie zostawimy same.

Czekamy na Wasze zapisy!

UWAGA!

Podczas obozu odbędą się warsztaty z podstaw turystyki wysokogórskiej, ABC lawinowego oraz wspinania mikstowego i lodowego (o ile warunki pozwolą). Oferta ta skierowana jest do wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z górami zimą jak również do osób już działających ale potrzebujących ugruntowania i uporządkowania posiadanej już wiedzy. Przewidziany termin warsztatów to czwartek-piątek, będziemy decydować na miejscu biorąc pod uwagę osoby zainteresowane oraz warunki.

Orientacyjny zakres tematyczny warsztatów:

PODSTAWY TURYSTYKI WYSOKOGÓRSKIEJ
– pakowanie plecaka
– akcesoria oraz sprzęt w turystyce wysokogórskiej
– dobór odpowiedniego sprzętu oraz dostosowanie do obranych celów
– zakładanie raków
– technika poruszania się w rakach
– czekan, użytkowanie oraz dobór
– hamowanie czekanem (opcjonalnie)
– wybór odpowiedniego podejścia w terenie śnieżnym
– punkty do asekuracji w terenie (elementy roślinne, głazy)
– ABC lawinowe

ELEMENTY WSPINANIA LODOWEGO i MIKSTOWEGO
– wspinanie na lodospadzie w mikście
– asekuracja w lodzie i mikście
– punkty asekuracyjne, stanowiska
– śruby lodowe, pozostały sprzęt asekuracyjny na zimę
– czekany oraz raki stosowane do wspinania w zimie
– technika wspinania w lodzie
– odpoczynek oraz rozkład sił podczas wspinaczki lodowej
– ubiór do wspinania zimowego
– prawidłowa postawa podczas asekuracji
– dobór miejsca do asekuracji

Z ramienia Zarządu warsztaty koordynuje Mariusz Biłyk (Kućka), w razie pytań kontaktujcie się z nim  mariusz.bilyk@kwbielsko.org, telefon +48 503 186 184.