Szczegóły na temat tegorocznego obozu zimowego w Tatrach, który odbędzie się od 26 lutego do 4 marca 2018. Bazą noclegową będzie CHATA obok Schroniska nad Zielonym Stawem Kieżmarskim.
ZAPISY ZAKOŃCZONE

Tym razem na miejsce zimowego obozu wybraliśmy Dolinę Kieżmarską – okolica zapewnia szeroki wachlarz możliwości zarówno jeśli chodzi o wspinanie mikstowe i śnieżno-lodowe, jak również ski-turowe czy z zakresu zaawansowanej turystyki wysokogórskiej. Szczególną uwagę zwrócić należy na położoną tuż przy schronisku ścianę Małego Kieżmarskiego, na której to znajduje się ponad setka dróg do wspinania mikstowego, od łatwych po ekstremalnie trudne 🙂

Prezentację na temat miejsca obozu mogliście już obejrzeć podczas Zakończenia Sezonu 2017, dla nieobecnych umieściliśmy ją też na naszej stronie -> http://www.kw.bielsko.org/index.php?s=5&fun=more&id=445

Obóz rozpoczynamy w poniedziałek, 26 lutego, kończymy w niedzielę, 4 marca. Można się zapisywać na dowolną liczbę dni.

Dla klubowiczów zarezerwowaliśmy miejsca w CHACIE obok schroniska – w środku są materace więc wystarczy zabrać ze sobą śpiwór. Kto był na obozie letnim w roku 2016, ten wie czego się spodziewać 🙂 Strona samego schroniska, na której również można znaleźć informacje o okolicy -> http://chataprizelenomplese.sk/

Podobnie jak wtedy, i teraz zostaliśmy zobowiązani do wykupienia śniadań wraz z noclegami. Dostaliśmy zapewnienie, że jak ktoś będzie wyruszał przed otwarciem kuchni otrzyma pakiet śniadaniowy wieczorem 🙂 Dodatkową opcją są obfite kolacje – kto chce również mieć je w pakiecie, koniecznie MUSI nam dać wcześniej znać – Słowacy muszą przygotować odpowiednią liczbę żywności do przygotowania posiłków (mięsnych i vege).

Ceny podstawowe to:

– nocleg ze śniadaniem: 60 PLN
– nocleg ze śniadaniem i obiado-kolacją: 100 PLN

Dla pierwszych 30 osób, które się zgłoszą i dokonają wpłaty za rezerwowane noclegi zaplanowaliśmy dofinansowanie w wysokości 20 PLN za nocleg.

Dlatego też z dofinansowaniem koszty wyniosą:

– nocleg ze śniadaniem: 40 PLN
– nocleg ze śniadaniem i obiado-kolacją: 80 PLN

Pozostałe osoby, które się zgłoszą nadal będą mogły liczyć na zagwarantowanie miejsca w ustalonej cenie, jednak do ich wyczerpania lub do zakończenia terminu przyjmowania zgłoszeń – 9 lutego 2018. Później możliwe będzie dokonanie rezerwacji we własnym zakresie, przy czym istnieje ryzyko, że Słowacy nie będą mieli dla nas większej liczby miejsc.

Uwaga! Dofinansowanie obejmuje jedynie osoby będące członkami KW BB przynajmniej od roku 2017 i mające opłaconą składkę członkowską na rok 2018.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o terminowe (do 9 lutego):

– przesłanie zgłoszenia na mail andrzej.ficek@kwbielsko.org (należy podać imię, nazwisko, które dni rezerwacja ma obejmować, czy pakiet tylko ze śniadaniem czy również obiado-kolacją, jeżeli ma być wegetariańska to również musimy o tym wiedzieć!)

– wpłacenie na konto klubowe (41 1050 1070 1000 0001 0004 2167) zaliczki w wysokości 20 PLN x liczba noclegów. Możliwe jest również wpłacanie całości kwoty – nie będzie konieczności robienia dopłaty – do tego zachęcamy.

Po upływie terminu zgłoszeń nastąpi weryfikacja i poprosimy o dopłaty w zależności od wybranej opcji i tego czy udział podlega dofinansowaniu.

Wszyscy uczestnicy obozu muszą mieć świadomość, że wyjeżdżają na własną odpowiedzialność i samodzielnie podejmują swoje wspinaczkowe decyzje – klub zapewnia jedynie rezerwację miejsc oraz pomoc w zakresie wyboru celów. Oczywiście obowiązkowe jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia, obejmującego uprawianie alpinizmu i koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera.

Kwestie dojazdu będziemy jak zwykle dogrywać przed obozem – osoby nie posiadające transportu na pewno nie zostawimy same.

Czekamy na Wasze zapisy!

UWAGA! Osoby zainteresowane szkoleniem ze wspinania mikstowo-lodowego lub lawinowego proszone są o przesłanie informacji na mail andrzej.ficek@kwbielsko.org również do 9 lutego. Jeżeli uzbiera się wystarczająca liczba zainteresowanych zorganizujemy potrzebne szkolenie lub przynajmniej spróbujemy zrobić warsztaty o wybranej tematyce.