Szczegóły na temat tegorocznego obozu zimowego w Tatrach, który odbędzie się od 27 lutego do 5 marca. Bazą noclegową będzie Schronisko Przy Popradzkim Stawie.
Zapisy zakończone!

W odróżnieniu od lat poprzednich, tym razem nie zawitamy do surowej Chaty w Dolinie Białej Wody a przytulnego i wręcz komfortowego Schroniska/hotelu górskiego znajdującego się nad Popradzkim Stawem, w głębi Doliny Mięguszowieckiej, a właściwie w jej odnodze czyli Dolinie Złomisk. Informacje o obiekcie -> STRONA POPRADZKIE
Zaczynamy w poniedziałek, 27 lutego, kończymy w niedzielę, 5 marca. Można się zapisywać na dowolną liczbę dni.
Oczywiście okolica zapewnia szeroki wachlarz możliwości zarówno jeśli chodzi o wspinanie mikstowe i śnieżno-lodowe, jak również ski-turowe czy z zakresu zaawansowanej turystyki wysokogórskiej.
Mapa obu dolin oraz schematy dróg wspinaczkowych tutaj:
TOPO MIĘGUSZOWIECKA
TOPO ZŁOMISKA
(po lewej wybieramy szczyt i ścianę która nas interesuje i pojawiają się schematy dróg)
Schronisko nie oferuje już niestety od jakiegoś czasu najtańszych noclegów na materacach, nie będzie więc tak tanio jak na poprzednich obozach w Tatrach 😉 W zamian wieczory będziemy mogli spędzać w cieple i przy wspólnym stole, a noce w wygodnych łóżkach. Tak by w dzień mieć siły na ambitne działania!
Słowacy zaproponowali nam następujące warunki:
– nocleg ze śniadaniem: 21 Euro (pokoje 6-8 osobowe)
– nocleg ze śniadaniem i obiado-kolacją: 30 Euro (pokoje 6-8 osobowe)
Dla pierwszych 25 osób, które się zgłoszą i dokonają wpłaty za rezerwowane noclegi zaplanowaliśmy dofinansowanie w wysokości 5 Euro za nocleg (koszt śniadania).
Dlatego też z dofinansowaniem koszty wyniosą:
– nocleg ze śniadaniem: 16 Euro (pokoje 6-8 osobowe)
– nocleg ze śniadaniem i obiado-kolacją: 25 Euro (pokoje 6-8 osobowe)

Pozostałe osoby, które się zgłoszą nadal będą mogły liczyć na zagwarantowanie miejsca w ustalonej cenie, jednak do ich wyczerpania lub do zakończenia terminu przyjmowania zgłoszeń – 12 lutego 2017. Później możliwe będzie dokonanie rezerwacji we własnym zakresie, przy czym jeżeli nie będzie miejsc w pokojach wielo-osobowych pozostanie skorzystanie z droższych o kilka Euro pokoi.
Uwaga! Dofinansowanie obejmuje jedynie osoby będące członkami KW BB przynajmniej od roku 2016 i mające opłaconą składkę członkowską na rok 2017.
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o:
– przesłanie zgłoszenia na mail andrzej.ficek@kwbielsko.org (należy podać imię, nazwisko, które dni rezerwacja ma obejmować, czy pakiet tylko ze śniadaniem czy również obiado-kolacją)
– wpłacenie na konto klubowe (41 1050 1070 1000 0001 0004 2167) zaliczki w wysokości 50 PLN x liczba noclegów
Po upływie terminu zgłoszeń nastąpi weryfikacja i poprosimy o dopłaty w zależności od wybranej opcji i tego czy udział podlega dofinansowaniu.
Wszyscy uczestnicy obozu muszą mieć świadomość, że wyjeżdżają na własną odpowiedzialność i samodzielnie podejmują swoje wspinaczkowe decyzje – klub zapewnia jedynie rezerwację miejsc oraz pomoc w zakresie wyboru celów. Oczywiście obowiązkowe jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia, obejmującego uprawianie alpinizmu i koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera.
Kwestie dojazdu będziemy jak zwykle dogrywać przed obozem – osoby nie posiadające transportu na pewno nie zostawimy same.
Co do wyjazdu pod samo schronisko to Słowacy na pewno nie pozwolą wyjechać nam wszystkim własnymi samochodami, dostępny będzie jednak transport w cenie 15 Euro/6 osób. To tak jeżeli komuś nie będzie chciało się maszerować godzinkę albo będzie miał dużo bagażów 🙂
Czekamy na Wasze zapisy!