W dniach 28 lipca – 1 sierpnia 2021 odbędzie się tatrzański obóz letni naszego KW w Dolinie Staroleśnej, z bazą noclegową w Zbójnickiej Chacie. Położenie schroniska powoduje, że pod wiele okolicznych ścian dotrzeć można nawet w 30 minut – co powinno sprzyjać obfitości przejść wspinaczkowych :). To również świetny punkt wypadowy dla osób niewspinających się – pod ręką mamy mnóstwo pięknych szczytów. Zapisy i wpłaty do 7 lipca, liczba miejsc ograniczona. Dalsze informacje po tym terminie tylko dla osób zapisanych! Należy wziąć pod uwagę aktualnie obowiązujące przepisy dot. Covid na Słowacji, dostępne TUTAJ.

1. Miejsce
Dolina Staroleśna, Zbójnicka Chata. Nocleg na łóżkach w pokoju wieloosobowym, pościel dostępna (śpiwór niepotrzebny). Łazienki brak, jedynie umywalka z zimną wodą, toalety na zewnątrz. Woda tylko użytkowa, możliwość zakupu wody pitnej w barze. Płatność tylko gotówką.

2. Data
Od środy, 28 lipca (pierwszy nocleg), do niedzieli, 1 sierpnia (wymeldowanie) – w sumie 4 noce. Liczbę noclegów można wybierać indywidualnie.

3. Działalność.
Wspinanie – min. słoneczne, południowe ściany Małego Lodowego, Ostrego, Jaworowego, Strzeleckiej Turni, zachodnie ściany Pośredniej Grani, Żółtego Szczytu, Kościołów, wschodnie ściany masywu Sławkowskiego. Topo ścian w Dolinie Staroleśnej -> TUTAJ. Osoby zapisane otrzymają również listę przykładowych polecanych dróg wspinaczkowych w okolicy. Poza-szlakowo dostępnych jest sporo wysokich szczytów i popularnych grani.

Po zakończeniu zapisów do uczestników wyślemy listę osób biorących udział w obozie, tak byście mogli umawiać się między sobą na wspinanie lub wspólny przejazd.

4. Koszty i dofinansowanie z KW.
Nocleg ze śniadaniem bez dofinansowania: 120 PLN
Nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją bez dofinansowania: 170 PLN
Nocleg ze śniadaniem z dofinansowaniem: 80 PLN
Nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją z dofinansowaniem: 130 PLN

Uwaga! Dofinansowanie obejmuje jedynie osoby będące członkami KW BB przynajmniej od roku 2020 i mające opłaconą składkę członkowską na rok 2021. Maksymalna liczba osób z dofinansowaniem – 30 – decyduje kolejność zgłoszeń.

5. Organizacyjne.
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o przesłanie zgłoszenia na mail andrzej.ficek@kwbielsko.org z informacjami:

  • imię i nazwisko swoje i ew. zgłaszanej osoby;
  • adres e-mail swój i ew. zgłaszanej osoby;
  • telefon swój i ew. zgłaszanej osoby;
  • dni pobytu.

Zgłoszenia i wpłaty przyjmujemy do 7 LIPCA. Konto klubowe – 41 1050 1070 1000 0001 0004 2167.

Wszyscy uczestnicy obozu muszą mieć świadomość, że wyjeżdżają na własną odpowiedzialność i samodzielnie podejmują swoje wspinaczkowe decyzje – klub zapewnia jedynie rezerwację miejsc oraz pomoc w zakresie wyboru celów. Oczywiście obowiązkowe jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia, obejmującego uprawianie alpinizmu i koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera.

Zapraszamy na wyjazd!

PS. Dalsze informacje w sprawie obozu przesyłane będą TYLKO do osób zapisanych po 7 lipca!