Informacje na temat tegorocznego letniego obozu alpejskiego.
Zapisy dodatkowe możliwe do 28 lipca

Aktualizacja 03.07.2017 – zapisy zakończone 30 czerwca. Dalsze informacje otrzymują mailowo wyłącznie osoby, które się zapisały.
Drodzy klubowicze!
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w dniach 12-19 sierpnia 2017, wracamy w Dolomity. Kilka ważnych informacji na temat wyjazdu poniżej.
1. Miejsce.
Camping Civetta w Pecol di Zoldo – LINK CAMP
Tym razem naszą bazę „zakładamy” w Dolinie Val di Zoldo, położonej między masywami Civetty i Pelmo. Oczywiście stosunkowo niedaleko jest również w inne „grupy górskie”.
Mapy poglądowe:
LINK MAPA1
LINK MAPA2
2. Data i dojazd.
Tradycyjnie już trzeci tydzień sierpnia (12-19.08.2017).
Dokładny dzień przyjazdu i liczbę noclegów każdy może wybierać indywidualnie.
Plan na cały pobyt to 7 noclegów – od soboty do soboty.
Dojazd na miejsce to z odpoczynkami ok. ~10-12h, przez Lienz wychodzi ~940 km. Po zebraniu listy zainteresowanych wyjazdem dopracujemy kwestie logistyczne tzn. kto z kim jedzie. W ten sposób koszty przejazdu zostałyby znacząco zredukowane. No i osoby nie posiadające samochodu nie musiałyby martwić się o transport. Ewentualnie tak jak 2 lata temu można pomyśleć o wynajęciu busa jeżeli zebrałaby się grupa chętnych.
3. Działalność.
Możliwości są ogromne – Dolomity to świetne miejsce zarówno dla wspinaczy, doświadczonych turystów wysokogórskich (ferraty i szczyty bez szlaków), miłośników wielogodzinnych wędrówek po znakowanych szlakach (przełęcze, szczyty, schroniska itp.), jak i rowerzystów (szosowych i górskich).
Wspinaczom polecam książkę „Najpiękniejsze drogi wspinaczkowe wokół Cortiny d’Ampezzo” Mauro Bernardiego oraz mnóstwo publikacji na Internecie i w prasie specjalistycznej.
Osobom zainteresowanym działalnością turystyczną oraz ferratami polecam książkę Darka Tkaczyka „Dolomity” (głównie Tom I) oraz stronę – LINK STRONA JK
Opis potencjalnych celi w masywie Civetty znajduje się przykładowo pod tym linkiem: LINK SP CIVETTA (inne grupy wybieramy na liście po lewej).
Wszystkim polecam również mapy ogólne:
– Tabacco (LINK TABACCO) – numerek w zależności od tego gdzie chcemy działać, okolice Civetty to nr 3.
– Kompass (LINK KOMPASS)
Dodatkowo wielu klubowiczów działało w regionie i chętnie pomogą w wyborze konkretnych celów – postaram się przygotować listę „bestsellerów” dla osób które się zgłoszą na wyjazd 🙂
Poza tym infrastruktura (wiele wyciągów, komunikacja) i organizacja (informacje, opisy) są na wysokim poziomie więc działalność jest bardzo łatwa do „ogarnięcia”.
4. Koszty i dofinansowanie z KW.
Koszt całkowity noclegu (własny namiot) – 50 PLN/osobę/noc.
Koszt noclegu z dofinansowaniem – 30 PLN/osobę/noc (dla pierwszych 30 osób).
Uwaga! Dofinansowanie obejmuje jedynie osoby będące członkami KW BB przynajmniej od roku 2016 i mające opłaconą składkę członkowską na rok 2017.
5. Organizacyjne.
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o:
– przesłanie zgłoszenia na mail andrzej.ficek@kwbielsko.org (należy podać imię, nazwisko oraz które dni rezerwacja ma obejmować) DO 30 CZERWCA.
O wpłaty za noclegi poprosimy w terminie późniejszym.
Wszyscy uczestnicy obozu muszą mieć świadomość, że wyjeżdżają na własną odpowiedzialność i samodzielnie podejmują swoje wspinaczkowe decyzje – klub zapewnia jedynie rezerwację miejsc oraz pomoc w zakresie wyboru celów. Oczywiście obowiązkowe jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia, obejmującego uprawianie alpinizmu i koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera.
Zapraszamy do zapisów!