Informacje uzupełniające na temat letniego obozu w Dolomitach. Zapisy do 19 lipca, wpłaty do 2 sierpnia. Pierwszeństwo mają osoby, które zgłosiły się w pierwszym terminie – do 24 czerwca.

Drodzy klubowicze!

W dniach 17-23 sierpnia 2020 odbędzie się obóz letni naszego KW w Dolomitach. Prezentację na temat obozów w 2020 mogliście już zobaczyć podczas imprezy na Zakończenie Sezonu. Dla przypomnienia w temacie Dolomitów:

 

1. Miejsce.
Dolina Val di Fassa, położona pomiędzy grupami górskimi Catinaccio (m.in. słynne Turnie Vajolet ze zdjęcia głównego), Marmolada, Sella i Sassolungo. Naszą bazą noclegową będzie camping Catinaccio Rosengarten w miejscowości Pozza di Fassa (strona campu – https://www.catinacciorosengarten.com/en/).

2. Data i dojazd.
Od poniedziałku 17 sierpnia, do niedzieli 23 sierpnia (6 noclegów). Dokładny dzień przyjazdu i liczbę noclegów każdy może wybierać indywidualnie. Po zakończeniu zapisów dopracujemy kwestie dojazdu – omówimy między sobą kto z kim pojedzie. Z powodu obostrzeń związanych z epidemią, rezerwacja od 15 sierpnia dla całej grupy nie była możliwa ani na tym ani na żadnym innym campingu – jeżeli ktoś chce przyjechać dwa dni wcześniej powinien skorzystać z noclegu tymczasowego na własną rękę.

3. Działalność.
Materiały na temat działalności wysokogórskiej i wspinaczkowej w rejonie przygotujemy w gronie uczestników wyjazdu. Przewidujemy zorganizowanie spotkania organizacyjnego dla zainteresowanych osób przed wyjazdem.

4. Opłaty.
Koszt noclegu (min. 2 osoby w namiocie)  –  90 PLN/osobę/noc.
Koszt noclegu z dofinansowaniem (min. 2 osoby w namiocie) –  70 PLN/osobę/noc (dla pierwszych 30 osób).

Koszt noclegu (1 osoba w namiocie) –  120 PLN/osobę/noc.
Koszt noclegu z dofinansowaniem –  100 PLN/osobę/noc (dla pierwszych 30 osób).

Uwaga! Dofinansowanie obejmuje jedynie osoby będące członkami KW BB przynajmniej od roku 2019 i mające opłaconą składkę członkowską na rok 2020. W tym roku dofinansowanie z powodu niepewnej sytuacji budżetowej (wywołanej koronawirusem) musi być niestety niższe niż zazwyczaj.

5. Organizacyjne.
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o przesłanie zgłoszenia na mail andrzej.ficek@kwbielsko.org z informacjami:imię i nazwisko swoje i zgłaszanej osoby

  • adres e-mail swój i zgłaszanej osoby
  • telefon swój i zgłaszanej osoby
  • dni pobytu
  • ile osób w namiocie
  • z kim dojazd (lub informacja o wolnym miejscu lub zapotrzebowaniu na transport)

Zgłoszenia do 19 LIPCA. Płatność za noclegi do 2 SIERPNIA, na konto klubowe – 41 1050 1070 1000 0001 0004 2167.

Dalsze informacje przesyłane będą tylko do osób jadących na obóz.

Wszyscy uczestnicy obozu muszą mieć świadomość, że wyjeżdżają na własną odpowiedzialność i samodzielnie podejmują swoje wspinaczkowe decyzje – klub zapewnia jedynie rezerwację miejsc oraz pomoc w zakresie wyboru celów. Oczywiście obowiązkowe jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia, obejmującego uprawianie alpinizmu i koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera.

Zapraszamy na wyjazd!