W dniach 14-22 sierpnia 2021 odbędzie się obóz letni naszego KW w Courmayeur (Dolina Aosty). Dwa lata temu działaliśmy po północnej stronie Mont Blanc, tym razem masyw eksplorować będziemy po południowej, słonecznej stronie :). Okolica to oczywiście mekka górskiego wspinania oraz alpinizmu – na granitowych szczytach i turniach w samej najbliższej okolicy znaleźć można setki świetnych dróg, w tym kilka z największych alpejskich klasyków. Covid nas trochę opóźnił ale w końcu ruszamy z zapisami – do 18 lipca. Dalsze informacje po tym terminie tylko dla osób zapisanych! Uwaga, liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

1. Miejsce.
Courmayeur w Dolinie Aosty, po południowej stronie masywu Mont Blanc, we Włoszech.
Naszą bazą noclegową będzie camping Monte Bianco La Sorgente w Val Veny, u stóp lodowca Brenva. Strona campingu -> https://www.campinglasorgente.net/en/

2. Data i dojazd.
Termin 14-22.08.2021. Dokładny dzień przyjazdu i liczbę noclegów każdy może wybierać indywidualnie. Plan na cały pobyt to 8 noclegów – od soboty 14.08 (pierwszy nocleg) do niedzieli 22.08 (wymeldowanie). Po zakończeniu zapisów dopracujemy kwestie dojazdu – omówimy między sobą kto z kim pojedzie. Zainteresowani mogą rozważyć też wynajęcie busa we własnym zakresie. Inna opcja to przelot do/z Genewy, Turynu, Mediolanu lub Bergamo i umówienie się na transport do/z Courmayeur. W przypadku planów działalności wysoko w górach z noclegiem poza campem zachowujemy ciągłość rezerwacji – namioty bazowe zostają na campie.

3. Działalność.
Kilka tysięcy letnich górskich dróg wspinaczkowych m.in. na Igłach od południa i północy, Midi, Peuterey, Noire, Capucin, Lechenal, Tacul, Jorasses, Dru, do tego setki grani i dróg o charakterze śnieżno-skalnym. Nieodległe rejony ze wspinaniem sportowym. Sporo 4-tysięczników do zdobycia (m.in. Mont Blanc, Tacul, Aiguille Verte, Ząb Giganta, Grandes Jorasses, Les Droites, Peuterey, Bionnassay, Maudit, Rochefort). Do Chamonix w razie potrzeby szybko przedostać można się tunelem. Jak się ktoś uprze – pod Matterhorn (Breuil-Cervinia) 1,5 godziny jazdy :).

Materiały na temat działalności wysokogórskiej i wspinaczkowej w rejonie przygotujemy TYLKO dla uczestników wyjazdu. W klubie dostępne są przewodniki. Przewidujemy również spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych osób przed wyjazdem.

4. Koszty i dofinansowanie z KW.
Camping pobiera opłaty za osobę, namiot i samochód – do przelewu sumujemy wszystkie opłaty albo dzielimy je wedle uznania między osoby z którymi dzielimy namiot i/lub samochód.

Koszt noclegu – 37 PLN/osobę/noc
Koszt noclegu z dofinansowaniem – 20 PLN/osobę/noc

Opłata za namiot do 2 osób – 27 PLN/noc
Opłata za namiot pow. 2 osób – 36 PLN/noc

Opłata za samochód – 9 PLN/noc (2 €)

Uwaga! Dofinansowanie obejmuje jedynie osoby będące członkami KW BB przynajmniej od roku 2020 i mające opłaconą składkę członkowską na rok 2021. Maksymalna liczba osób z dofinansowaniem – 30 – decyduje kolejność zgłoszeń.

5. Organizacyjne.
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o przesłanie zgłoszenia na mail andrzej.ficek@kwbielsko.org z informacjami:

  • imię i nazwisko swoje i zgłaszanej osoby;
  • adres e-mail swój i zgłaszanej osoby;
  • telefon swój i zgłaszanej osoby;
  • dni pobytu;
  • ilość osób w namiocie;
  • z kim jedziecie + informacja czy macie wolne miejsce lub czy poszukujecie miejsca.

Zgłoszenia przyjmujemy do 18 LIPCA. Płatność za noclegi do 1 SIERPNIA na konto klubowe – 41 1050 1070 1000 0001 0004 2167.

Wszyscy uczestnicy obozu muszą mieć świadomość, że wyjeżdżają na własną odpowiedzialność i samodzielnie podejmują swoje wspinaczkowe decyzje – klub zapewnia jedynie rezerwację miejsc oraz pomoc w zakresie wyboru celów. Oczywiście obowiązkowe jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia, obejmującego uprawianie alpinizmu i koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera.

Zapraszamy na wyjazd!

PS. Dalsze informacje w sprawie obozu przesyłane będą TYLKO do osób zapisanych po 18 lipca!