Legendarna linia Cassina na Filarze Walkera (6a+ ED- M4 WI3 ok. 2000m) zwana „królową alpejskich dróg” zlokalizowana jest na jednej z największych alpejskich ścian, północnej wystawie Grandes Jorasses (4208 m). W dniach 15-16 lipca 2022 zmierzyli się z nią nasi dwaj klubowicze, Andrzej Ficek i Roman Forysiak – akcja zakończyła się powodzeniem, co więcej wszystkie z ok. 56 wyciągów udało pokonać się klasycznie w stylu „on-sight”. Panowie zaliczyli dwa biwaki – pierwszy pod ścianą przed wspinaniem, drugi na małej półce w ścianie (ok. 4000 m), a po wejściu na szczyt czekało ich jeszcze żmudne 9-godzinne zejście.

Przed główną akcją w ramach aklimatyzacji udało się dodatkowo przejść 3 piękne drogi na Enversach, na których towarzyszyła im inna klubowiczka, Ania CichońLe Soleil Rendez-Vous avec la Lune na Aiguille du Grepon (6b TD+, 25 wyc.), Amazonię (6a+ TD+ 12 wyc.) oraz Guy-Anne (6a+ ED+ 6 wyc.) na Premiere pointe des Nantillons.

Szczegółową relację z przejścia oraz sporo zdjęć (poniżej kilka na zachętę) znajdziecie na stronie Andrzeja – TUTAJ. Dodatkowo swoimi wrażeniami Panowie podzielą się na prelekcji podczas Klubowego Zakończenia Sezonu 10 grudnia 2022.