14 listopada 2015 odbyła się I Edycja II Beskidzkiej Ligi Boulderowej 2015/2016. Mimo pięknej i słonecznej soboty blisko 60 zawodników i zawodniczek ściągnęło do bielskiego Totem Centrum Wspinaczkowe posmakować zdrowej, sportowej rywalizacji na 20 ciekawych i różnorodnych bulderach ułożonych przez „Dziabara”.

Trzeba przyznać, że problemy perfekcyjnie rozrzuciły czołówkę damską. Wśród płci pięknej po raz kolejny klasę potwierdziła Agnieszka Ostrzałek (TriPoint) wyprzedzając Asię Mędrzak oraz Katarzynę Pochopień (KW Bielsko/UP). Natomiast wśród panów aż czterech z nich rozprawiło się z wszystkimi przystawkami. Największymi fighterami inauguracji Beskidzkiej Ligi Boulderowej okazali się: Kajtek Koperwas, Kajtek Pawelec (KS Korona), Kamil Sucharski oraz Szymon Tkacz (KW Jastrzębie).

Pełne wyniki 1ED II BLB: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1OEK7R1A0ADVnHLHywdBgObd46lat_LoHMvwYKpoHMbc/edit#gid=0

Po zakończeniu rywalizacji, już tradycyjnie, wśród wszystkich uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody, ufundowane przez North Moon, sklep internetowy black-rock.pl oraz Sklep Body-Maxx Pl.

Jako organizatorzy pragniemy podziękować naszym partnerom, sponsorom oraz patronom medialnym za wsparcie zawodów. Dziękujemy również wszystkim za przybycie i za stworzenie świetnej atmosfery. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się 12.12.2015. na Pakerni Klub Wysokogórski Bielsko-Biała przy ul. Norwida 30. O wszystkich szczegółach, dotyczących II Edycji, będziemy informować na bieżąco.
Team BLB